pouták
publikován 31.8.09 12:00 | autor M.Sekyra | zobrazeno 24077x

Oddělení - čítárna novin a časopisů, studovna

 

Nachází se v 1. patře hlavní budovy na nám. T.G. Masaryka (zadní část). K dispozici jsou zde noviny, časopisy, odborné, populárně naučné i zábavně relaxační. Poslední čísla novin a časopisů se půjčují jen prezenčně, základní výpůjční doba časopisů a novin je 14 dnů.

 

Kromě periodik jsou zde soustředěny mapy a průvodci, dále pak audiokazety a CD (zvukové knihy). Fond studovny tvoří příruční knihovna, která obsahuje encyklopedie, výkladové slovníky a referenční literaturu z různých oborů. Tento knihovní fond je k dispozici pouze prezenčně a je základem pro poskytování bibliograficko- informační služby.

 

K dispozici je zde rovněž Sbírka zákonů v elektronické podobě (ASPI), vyhledávat lze v databance TAM-TAM (databáze firmy Anopress, která zpřístupňuje plné texty článků a zpráv ze všech celostátních deníků a z téměř 80 deníků regionálních, textové záznamy zpravodajských, publicistických a diskusních pořadů rozhlasu a televize; v části vědomostní zpřístupňuje informace encyklopedického a referenčního charakteru).

 

Knihovní a informační fond studovny tvoří obsáhlý soubor regionální literatury a regionální informační fond, který je dlouhodobě excerpován z regionálního tisku a dalších dostupných informačních zdrojů.


Kontakt na Čítárnu novin a časopisů : 487 883 444, citarna@knihovna-cl.cz, studovna@knihovna-cl.cz

 

Kontakt

Městská knihovna

Česká Lípa,
příspěvková organizace
nám.T.G.Masaryka 170
470 01 Česká Lípa

IČO 00360171
Tel. 487883444
Fax 487522975
e-mail: info@knihovna-cl.cz

Ptejte se knihovny
Vyhledávání
Vyhledávání
Přihlásit se k odběru E-zpravodaje
(antispam)
Knihovny.cz
Národní digitální knihovna
Nejlepší knihy dětem
iLiteratura
Čtení pomáhá

Městská knihovna Česká Lípa - půjčování knih, časopisů, map, atlasů, průvodců a audiokazet, webmaster: reditel@knihovna-cl.cz

©2013 | Powered on bubilegCMS v4.10L | Best in Mozilla Firefox Google Chrome