publikován 15.5.15 9:41 | autor Městská knihovna | zobrazeno 10465x
jste zde: czeArchív aktualit2015KvětenNOC LITERATURY

NOC LITERATURY

 

se v České Lípě konala již potřetí. Na čtyřech místech České Lípy se četly úryvky literárních děl z různých koutů Evropy.

 

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město nezvyklou akcí. Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace se usiluje o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

 

V Galerii vlastivědného muzea četla Ivana Bufková ukázku z norské literatury, kterou v tomto případě  zastupovala Merethe Lindstrømová, která literárně debutovala na počátku osmdesátých let. V Městské knihovně se četl úryvek z románu belgického autora  Paula Colize. Ukázku z románu Back up četl Miroslav Kučaba. V Centru textilního tisku Jiří Gottlieber četl ukázku z akčního románu Jestli je ráj izraelského autora Rona Lešema. A konečně podmanivý příběh dvou žen zasazený do prostředí Sardinie padesátých let minulého století přiblížila ukázka z románu Accabadora italské autorky Michely Murgiové, kterou představila Kristina le Breux na Hradě Lipý.

 

Fotogalerie

Kontakt

Městská knihovna

Česká Lípa,
příspěvková organizace
nám.T.G.Masaryka 170
470 01 Česká Lípa

IČO 00360171
Tel. 487883444
Fax 487522975
e-mail: info@knihovna-cl.cz

Ptejte se knihovny
Vyhledávání
Vyhledávání
Přihlásit se k odběru E-zpravodaje
(antispam)
Nejlepší knihy dětem
Bibliohelp
iLiteratura
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Čtení pomáhá

Městská knihovna Česká Lípa - půjčování knih, časopisů, map, atlasů, průvodců a audiokazet, webmaster: reditel@knihovna-cl.cz

©2013 | Powered on bubilegCMS v4.10L | Best in Mozilla Firefox Google Chrome