publikován 22.4.09 0:00 | autor Městská knihovna | zobrazeno 1979245x

Chyba v URL - nelze generovat stav.

PROVOZNÍ DOBA V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

a jejích pobočkách

v době letních prázdnin:

Městská knihovna - hlavní budova

na nám. T.G.Masaryka 170:

Uzavřena

OD 27.7. DO 15.8.2015

Důvodem uzavření je realizace prací na údržbě objektu

a čerpání dovolených

Pobočka Špičák - ul. Červeného kříže:

Zavřeno od 6.7. do 24.7. 2015

Pobočka Lada -  ul. Komenského 2989:

Zavřeno od 6.7. do 24.7. 2015

Pobočka Holý vrch - ul. Jižní 1814:

Zavřeno od 27.7. do 15.8. 2015

Výpůjční lhůta je prodloužena do 31.8.2015, ale můžete využít služby Všudevracení a Všudepůjčování.

V době uzavření hlavní budovy a pobočky Holý vrch je možné půjčovat si, vracet výpůjčky, prodlužovat výpůjční lhůtu a vyřizovat upomínky v pobočce Lada nebo Špičák. A naopak v době uzavření poboček můžete využít služeb oddělení na náměstí T.G. Masaryka.

Průkazka založená na pobočce nebo v hlavní budově platí ve všech odděleních a pobočkách Městské knihovny Česká Lípa.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Tak jsme odpasovali! Celkem 22x a pro 487 dětí! Dneškem jsme ukončili letošní PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE - slavnostní akt, kdy všichni prvňáčci českolipských škol jsou v závěru školního roku zváni do knihovny, kde pomocí zábavných zkoušek a testů jsou prověřovány jejich čtenářské dovednosti a znalosti. Na jejich základě jsou děti slavnostně pasováni na čtenáře  a získávají  pamětní medaili, pamětní list (glejt) i čtenářskou legitimaci. A když mluvíme o „pasování“, tak k tomu máme pádný důvod – vše se děje za přítomnosti rytíře Hynka Ptáčka z Pirkštejna, komtesky Kateřiny z Hungerkoštu i nezbytného  meče :-)

Výstava

Krajinky

výstava fotografií

Tomáše Čmuchálka

minigalerie v chodbě

Knihy i sešity můžete v libovolném množství přinést v otevírací dobu do Městské knihovny (nám. T.G. Masaryka) nebo poboček na Špičáku, Ladech a Holém vrchu, kde Vám je zabalíme přesně na míru.

Balení provádíme do průsvitné fólie obvykle do druhého dne od převzetí, příp. po domluvě. Obal od nás vydrží dlouho a je kvalitní. Stejným způsobem balíme i knihy v našem fondu.

Ceny balení:

Kniha (sešit) A6

Kniha (sešit) A5

4, -Kč

Kniha (sešit) A4

Kniha (sešit) větší A4

Nově nabízíme našim čtenářům online kurz rychlého čtení ROZEČTI SE! Zakladní kurz obsahuje 20 lekcí, tempo studia si určujete sami. Další informace na www.rozectise.cz

Kurz je přístupný bezplatně na počítačích v odděleních knihovny na náměstí T.G. Masaryka.

ELEKTRONICKÉ ČTEČKY

..

Registrovaní čtenáři Městské knihovny Česká Lípa starší 18 let mohou využít nabídky půjčování čteček elektronických knih. K dispozici jsou 2 čtečky Amazon Kindle 3, na nichž jsou nahrány elektronické knihy, jejichž obsah představuje volné dílo z hlediska autorských práv. Čtečky se půjčují na 4 týdny na základě smlouvy o výpůjčce a složení vratné kauce v hodnotě 500,- Kč v čítárně Městské knihovny v České Lípě, nám. T.G.Masaryka 170.

Pravidla půjčování čtečky elektronických knih jsou upravena v příloze č.3 Knihovního řádu Městské knihovny v České Lípě zde (http://www.knihovna-cl.cz/Knihovni-rad/250.html)

Elektronická čtečka - Kindle3Kindle 3: elektronická čtečka knih s technologií elektronického inkoustu E-Ink
Rozsah: hmotnost: 241 g; displej: 6" E-Ink, rozlišení 800 x 600, 167 dpi
Poznámka: Podporované formáty: Kindle (AZW), TXT, PDF, nechráněné MOBI, PRC, po konverzi HTML, DOC, DOCX, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP

červenec 2015
Už se vám stalo, že jste četli celou noc, protože vás zajímalo, jak kniha dopadne?
Hlasování bude ukončeno 30.08.15. Tato anketa je anonymní.