publikován 22.4.09 0:00 | autor Městská knihovna | zobrazeno 1816192x

Chyba v URL - nelze generovat stav.

CHRÁNĚNÁ KRAJINNÁ OBLAST KOKOŘÍNSKO - MÁCHŮV KRAJ

Úterý 26. května 2015 od 17,00 hod

CHKO Kokořínsko se po několikaletém úsilí státní ochrany přírody rozrostla o výjimečnou krajinu na Českolipsku. Jedinečné území poskytuje útočiště celé řadě vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Přírodní unikáty, které jinde z přírody postupně mizí, představí Ing. Marcela Holubová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, regionálního pracoviště Správy CHKO Kokořínsko - Máchův kraj.

Čítárna městské knihovny

NOC LITERATURY

se v České Lípě konala již potřetí. Na čtyřech místech České Lípy se četly úryvky literárních děl z různých koutů Evropy.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město nezvyklou akcí. Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace se usiluje o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

V Galerii vlastivědného muzea četla Ivana Bufková ukázku z norské literatury, kterou v tomto případě  zastupovala Merethe Lindstrømová, která literárně debutovala na počátku osmdesátých let. V Městské knihovně se četl úryvek z románu belgického autora  Paula Colize. Ukázku z románu Back up četl Miroslav Kučaba. V Centru textilního tisku Jiří Gottlieber četl ukázku z akčního románu Jestli je ráj izraelského autora Rona Lešema. A konečně podmanivý příběh dvou žen zasazený do prostředí Sardinie padesátých let minulého století přiblížila ukázka z románu Accabadora italské autorky Michely Murgiové, kterou představila Kristina le Breux na Hradě Lipý.

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ KRAKONOŠ

Zveme děti k účasti v mezinárodní výtvarné soutěži „Legendární hrdinové pohraničí“.

Celé třídy, ale i jednotlivci mohou malovat Krakonoše, Krabata či jiné postavy.

Uzávěrka soutěže o pěkné ceny je 30. června 2015.

Pravidla v příloze.

Výstava

Krajinky

výstava fotografií

Tomáše Čmuchálka

minigalerie v chodbě

PŘEČTI MI JEŠTĚ KOUSEK…

CVIČÍME V KAŽDÉM VĚKU

Každé úterý od 10,00 hod

cvičení s hudbou a v sedě (!) pro každého,

pobočka Špičák, ul. Červeného kříže (zdarma)

Knihy i sešity můžete v libovolném množství přinést v otevírací dobu do Městské knihovny (nám. T.G. Masaryka) nebo poboček na Špičáku, Ladech a Holém vrchu, kde Vám je zabalíme přesně na míru.

Balení provádíme do průsvitné fólie obvykle do druhého dne od převzetí, příp. po domluvě. Obal od nás vydrží dlouho a je kvalitní. Stejným způsobem balíme i knihy v našem fondu.

Ceny balení:

Kniha (sešit) A6

Kniha (sešit) A5

4, -Kč

Kniha (sešit) A4

Kniha (sešit) větší A4

Nově nabízíme našim čtenářům online kurz rychlého čtení ROZEČTI SE! Zakladní kurz obsahuje 20 lekcí, tempo studia si určujete sami. Další informace na www.rozectise.cz

Kurz je přístupný bezplatně na počítačích v odděleních knihovny na náměstí T.G. Masaryka.

ELEKTRONICKÉ ČTEČKY

..

Registrovaní čtenáři Městské knihovny Česká Lípa starší 18 let mohou využít nabídky půjčování čteček elektronických knih. K dispozici jsou 2 čtečky Amazon Kindle 3, na nichž jsou nahrány elektronické knihy, jejichž obsah představuje volné dílo z hlediska autorských práv. Čtečky se půjčují na 4 týdny na základě smlouvy o výpůjčce a složení vratné kauce v hodnotě 500,- Kč v čítárně Městské knihovny v České Lípě, nám. T.G.Masaryka 170.

Pravidla půjčování čtečky elektronických knih jsou upravena v příloze č.3 Knihovního řádu Městské knihovny v České Lípě zde (http://www.knihovna-cl.cz/Knihovni-rad/250.html)

Elektronická čtečka - Kindle3Kindle 3: elektronická čtečka knih s technologií elektronického inkoustu E-Ink
Rozsah: hmotnost: 241 g; displej: 6" E-Ink, rozlišení 800 x 600, 167 dpi
Poznámka: Podporované formáty: Kindle (AZW), TXT, PDF, nechráněné MOBI, PRC, po konverzi HTML, DOC, DOCX, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP

květen 2015
Byli jste někdy nebo máte v plánu navštívit pražský veletrh Svět knihy?
Hlasování bude ukončeno 31.05.15. Tato anketa je anonymní.