publikován 22.4.09 0:00 | autor Městská knihovna | zobrazeno 3114845x

Provozní doba v Městské knihovně

a jejích pobočkách v době letních prázdnin:

Městská knihovna - hlavní budova

na nám. T. G. Masaryka 170:

Uzavřena   OD 31. 7. DO 19. 8. 2017

Důvodem uzavření je realizace prací na údržbě objektu

a čerpání dovolených

Pobočka Špičák - ul. Červeného kříže:

Zavřeno od 10. 7. do 28. 7. 2017

Pobočka Lada -  ul. Komenského 2989:

Zavřeno od 10. 7. do 28. 7. 2017

Pobočka Holý vrch - ul. Jižní 1814:

Zavřeno od 31. 7. do 19. 8. 2017

PRO INFORMACI

V průběhu května a června probíhalo v dětském oddělení knihovny PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE - pro každou první třídu v České Lípě je na konci školního roku připraven slavnostní program, kdy každé dítě musí projevit své čtenářské dovednosti a poté je pasován na čtenáře.

Děti dostávají pamětní medaili, slavnostní glejt a svou první čtenářskou průkazku. Ti nejlepší čtenáři pak obdrží jako dárek knihu, kterou získáváme zdarma z projektu Knížka pro prvňáčka.

V právě uplynulých dnech bylo pasováno na 450 prvňáčků z 25 prvních tříd českolipských základních škol. Za rytířem Hynkem Ptáčkem z Pirkštejna a komteskou Kateřinou z Hungerkoštu dojíždějí i prvňáčci ze Zákup, Jestřebí či Volfartic.

PRO INFORMACI

Svůj významný den si také užili naši první ABSOLVENTI VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY 3. VĚKU, která v knihovně běží ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou již třetím rokem. Tříleté studium, které proběhlo prostřednictvím šesti semestrálních kursů bylo ukončeno slavnostní promocí v aule České zemědělské univerzity v Praze a naši účastníci VU3V získali Osvědčení o absolvování Univerzity třetího věku při PEF ČZU v Praze. Společná cesta do Prahy a následný velmi důstojný a slavnostní akt byl neobyčejně příjemným zakončením společné práce a společného aktivního sdílení volného času.

DĚKUJEME!

Milí čtenáři, přátelé a příznivci naší knihovny!

Děkujeme Vám za Vaše příspěvky do našeho kuchařko-hrníčkovského jarmarku, kterým jsme přispěli k programové nabídce letošních městských slavností. Kdo si koupil kuchařku, dostal jako dárek hrníček. Nebo naopak! Že bylo z čeho vybírat, vděčíme především Vám milí čtenáři. Za dobrovolné příspěvky, za které si zájemci mohli vybírat z velmi pestré nabídky kuchařek a skoro nekonečného množství hrníčků, obohatíme  fond deskových her v našich dětských odděleních. A nebude to jen tak málo - sešlo se nám skoro 6 000,-Kč! DĚKUJEME!

Fotografie http://knihovnacl.rajce.idnes.cz/mestske_slavnosti_2017

STAVITEL

VAŘÍME

DINOSAUŘI

NA FARMĚ

ZVÍŘÁTKA

POHÁDKY Z VEČERNÍČKŮ

O KRTKOVI

POLICIE A POLICISTA

ZÁCHRANKA

HASIČI

Pravidla půjčování kufříků.

Městská knihovna Česká Lípa nabízí novou službu:

EXPRES BALÍČEK v oddělení beletrie na náměstí T.G.Masaryka

Co je Expres balíček?

Jedná se přípravu knih dle vašich požadavků, které si vždy v domluvený termín vyzvednete.

Co je pro získání Expres balíčku potřeba?

1. Vyplnit dotazník se specifikací výběru literatury
  2. Objednat přípravu balíčku přes mail: beletrie@knihovna-cl.cz nebo prostřednictvím formuláře na www. knihovna –cl.cz

........................................

Knihovna je tu pro vás 7 dní v týdnu, 24 hodin denně! Nevěříte? Prostě si půjčte e-knihu, je to tak snadné!

VE SPOLUPRÁCI S PORTÁLEM eReading.cz NABÍZÍME PRO REGISTROVANÉ ČTENÁŘE MĚSTSKÉ KNIHOVNY V ČESKÉ LÍPĚ MOŽNOST PŮJČOVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH KNIH ZDARMA.

E-KNIHY JSOU DOSTUPNÉ Z KATALOGU CARMEN

ČTENÍ PODPORUJÍ POUZE ČTEČKY eReading.cz, telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace na čtení e-knih.

PODMÍNKY E-VÝPŮJČKY a způsob půjčování e-knih najdete v přiloženém manuálu.

Seznam e-knih najdete zde

Knihy i sešity můžete v libovolném množství přinést v otevírací dobu do Městské knihovny (nám. T.G. Masaryka) nebo poboček na Špičáku, Ladech a Holém vrchu, kde Vám je zabalíme přesně na míru.

Balení provádíme do průsvitné fólie obvykle do druhého dne od převzetí, příp. po domluvě. Obal od nás vydrží dlouho a je kvalitní. Stejným způsobem balíme i knihy v našem fondu.

Ceny balení:

Kniha (sešit) A6

Kniha (sešit) A5

4, -Kč

Kniha (sešit) A4

Kniha (sešit) větší A4

Nově nabízíme našim čtenářům online kurz rychlého čtení ROZEČTI SE! Zakladní kurz obsahuje 20 lekcí, tempo studia si určujete sami. Další informace na www.rozectise.cz

Kurz je přístupný bezplatně na počítačích v odděleních knihovny na náměstí T.G. Masaryka.

červenec 2017
Budete si přes prázdniny číst?
Hlasování bude ukončeno 31.08.17. Tato anketa je anonymní.