publikován 22.4.09 0:00 | autor Městská knihovna | zobrazeno 3697634x

PROVOZ KNIHOVNY OD PONDĚLÍ 27. 4. 2020:

KNIHOVNA FUNGUJE V OMEZENÉM PROVOZU

USNESENÍ VLADY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 23. dubna 2020 č. 453 umožňuje od 27. 4. 2020 otevření knihoven. Městská knihovna Česká Lípa je od 27. 4. 2020 opět otevřena, ale s ohledem na nutná provozní a personální opatření v omezeném režimu.

Hlavní budova na náměstí TGM v obvyklé provozní době,

pouze sobotní provoz je do odvolání zrušen.

Pobočka Špičák (Červeného kříže 2563) v obvyklé provozní době.

Pobočka Lada (Komenského 2989)

otevřeno pouze každé pondělí 13.00 – 17.30

Pobočka Holý Vrch (Jižní 1814)

otevřeno pouze každou středu 13.00 – 17.00

Pobočka Dobranov každé pondělí 16.00 – 18.00

Přijatá opatření

Knihy, které nám vracíte, prochází karanténou po dobu 5 dnů a teprve poté jsou uvolněny k dalšímu půjčování. I v knihovně dodržujeme 2m odstup, nejvíce 10 osob na oddělení (včetně personálu) a dobu pobytu v knihovně doporučujeme omezit na nezbytné minimum. V této souvislosti doporučujeme využít službu „expres balíček“ (formulář na webu knihovny).

Čtenáře ubezpečujeme, že výpůjčky jsou prodloužené do konce června a tedy nehrozí vymáhání upomínek. Rovněž upozorňujeme, že roční registrace bude prodloužena o další 2 měsíce, po které byla knihovna z důvodu epidemiologických opatření uzavřena.

Poskytované služby

Knihovna umožňuje čtenářům volný výběr knih, časopisů, novin, apod. v uvedených půjčovnách. Studium, četba novin a časopisů, přístup k internetu a delší pobývání v prostoru knihovny, zatím není možné. Všechny plánované akce na květen jsou zrušeny.

Pravidla pro návštěvníky

Návštěvníci knihovny musí respektovat podobná nařízení jako v obchodech: povinné nošení roušky, povinná dezinfekce rukou při vstupu do půjčoven, dodržování rozestupů. Pohyb osob v knihovně může být regulován dle aktuální situace.

Děkujeme za pochopení  těšíme se na Vaši návštěvu.

Vzhledem k omezenému provozu knihovny nabízíme využití naší služby "Expres balíček". Po vyplnění formuláře si balíček vybraných knih můžete následující výpůjční den v knihovně vyzvednout.

obalíme za vás

Knihy i sešity můžete v libovolném množství přinést v běžné otevírací době do Městské knihovny (nám. T.G. Masaryka) nebo poboček na Ladech a Holém vrchu, kde Vám je zabalíme přesně na míru.

Více informací a ceny zde.

JAK PRODLOUŽIT VÝPŮJČKU

jak prodloužit on-line